1Por que os acolchados plegables son unha categoría en crecemento para a venda polo miúdo de viaxes
A lóxica comercial da chaqueta acolchada pregable é simple: resolve o problema de equipaxe que teñen todos os viaxeiros e que case ningunha outra peza de roupa resolve. Un viaxeiro quere calor no destino, non peso na maleta; unha aeroliña quere un artigo libre de impostos que caiba nun compartimento superior; un vendedor ambulante quere unha capa intermedia que se garde nunha mochila ata que a necesite. A mesma chaqueta serve para as tres cousas, polo que as chaquetas acolchadas pregables convertéronse nun elemento indispensable tanto na venda polo miúdo de artigos de viaxes, nas concesións dos aeroportos como nos paquetes de comercio electrónico.
Para os compradores maioristas, a categoría ten dúas propiedades estruturais atractivas. En primeiro lugar, é en gran medida agnóstica segundo a estación: as chaquetas pregables véndense nas tempadas de primavera e outono, non só no inverno intenso, o que aplana a curva da demanda e mellora a rotación de inventario. En segundo lugar, o empaquetado por compresión reduce drasticamente o volume de envío: unha peza de plumas pregable comprímese a unha fracción do seu volume elevado e mesmo a compresión estándar en bolsas de polietileno reduce o volume enviado entre un 40 e un 60 por cento, o que reduce directamente o custo do transporte por unidade nos programas de contedores. A categoría recompensa as fábricas que poden manter tolerancias precisas en materiais lixeiros, que é exactamente a brecha de capacidade que separa un especialista en ultralixeiros dunha fábrica de roupa exterior en xeral.
2Definindo "empaquetable": as cifras que os compradores deben especificar
"Empaquetable" non ten unha definición legal, e é precisamente por iso que debe estar definido no teu paquete tecnolóxico. A industria traballa con tres números e unha especificación crible inclúeos todos.
As tres métricas que importan
Peso total da prenda.Un plumón ultralixeiro e pregable pesa entre 200 e 350 gramos na talla L; un plumón de viaxe lixeiro pesa entre 350 e 500 gramos. Por debaixo duns 200 gramos, estás en territorio de montañismo premium con tecidos 7D e alto poder de recheo: fermosos, caros e fáciles de danar. A maioría dos programas de viaxes teñen como obxectivo pesalos entre 250 e 400 gramos.
Volume empaquetado.Medido en litros coa chaqueta comprimida no seu peto ou saco e apertada ata un volume repetible, o tamaño empaquetado é o número que vende a chaqueta no andel. Unha escaleira de referencia práctica: unha chaqueta de recheo medio de 400 gramos ten unha capacidade aproximada de 1,8 a 2,2 litros; unha chaqueta de recheo de 800 gramos e 300 gramos ben executada ten unha capacidade aproximada de 1,2 a 1,5 litros; as mellores ultralixeiras da súa clase chegan a menos dun litro. As dimensións dos sacos en centímetros comunican o mesmo nas imaxes da tenda: o obxectivo de mercadotecnia é un cilindro do tamaño aproximado dunha botella de auga de 500 ml.
Relación de compresión.O volume comprimido dividido polo volume elevado, mide a eficiencia coa que a chaqueta se comprime e, fundamentalmente, o ben que se recupera. As proporcións típicas van de 1:4 a 1:6 para as chaquetas acolchadas de viaxe. A proporción importa menos que a recuperación: unha chaqueta que se comprime de marabilla pero tarda tres días en volver a acolcharse non cumpre o seu cometido real.
| Nivel do programa | Peso obxectivo (talla L) | Poder de recheo | Peso de recheo | Volume empaquetado | Posicionamento típico |
|---|---|---|---|---|---|
| Viaxes de valor | 450 a 550 g | 600 puntos de control | 130 a 160 g | De 2,2 a 2,8 litros | Venda polo miúdo por volume, paquetes promocionais |
| viaxe do núcleo | De 320 a 420 g | 700 puntos de control | 90 a 120 g | 1,5 a 2,0 L | Venda polo miúdo de viaxes, gama principal de comercio electrónico |
| Ultralixeiro de primeira calidade | 230 a 300 g | 800 puntos de control | 70 a 95 g | 1,0 a 1,4 L | Especialidade ao aire libre, agasallos de primeira calidade |
| Nivel de cumio | < 230 g | 850 a 900 puntos de control | 60 a 80 g | < 1,0 L | Marcas de montañismo, produto halo |
O diagrama seguinte mostra o rendemento da mesma clase de calor en todos os niveis e por que o poder de recheo, e non o peso de recheo, fai o traballo pesado no tamaño empaquetado.
3Estratexia de recheo: selección de calor en relación co peso e potencia de recheo
O poder de recheo é o número que rexe a economía e o rendemento dun programa pregable ao mesmo tempo. Mide o volume en polgadas cúbicas que unha onza de penuxe eleva baixo unha proba estandarizada, polo que un maior poder de recheo significa máis calor por gramo e, para unha chaqueta pregable, menos material para comprimir.Oficina Internacional de Penuxe e Plumaspublica os protocolos de probas da industria que se empregan para a medición do poder de enchido e sinala que a penuxe tamén ten un perfil de sustentabilidade excepcional: o seu traballo de avaliación do ciclo de vida descubriu que a penuxe ten un impacto ambiental entre un 85 e un 97 % menor que o poliéster en todas as categorías analizadas e un impacto aproximadamente 18 veces menor no cambio climático, o que supón unha historia útil para as marcas de viaxes que comercializan o consumo de viaxes máis lixeiras.
Recheo axeitado para o programa
Para os programas de viaxe principais, a especificación ideal é unha chaqueta de 700 gramos de recheo de penuxe/pluma 90/10 con entre 90 e 120 gramos de recheo na talla L: ofrece unha calor xenuína para tres estacións a un prezo medio do mercado. Ao pasar a unha chaqueta de 800 gramos de recheo, redúcense aproximadamente 25 gramos de recheo para obter unha calor equivalente e o volume de empaquetado diminúe aproximadamente un terzo, pero o custo da redución aumenta de forma desproporcionada porque os lotes de 800 gramos de recheo son máis escasos. Por debaixo de 700 gramos de recheo, o volume de empaquetado medra rapidamente e a afirmación de "empaquetable" comeza a parecer estética: unha chaqueta de 600 gramos de recheo con 150 gramos de recheo aínda funciona para o comercio minorista económico, pero debería comercializarse como "lixeira", non "ultralixeira".
Cada lote de recheo debe ser verificado en lugar de asumido. Laboratorios independentes comoIDFLprobar o poder de recheo, a composición, o índice de osíxeno e a turbidez, e realizar dúas probas nas mostras dos seus laboratorios globais para confirmar os resultados, un requisito sensato para unha especificación cuxa proposta de valor se basea no rendemento da pluma segundo a etiquetaxe. Exixir informes de probas a nivel de lote con cada envío a granel e especificar o poder de recheo mínimo no paquete técnico coa tolerancia que a súa inspección realmente imporá.
4Tecidos ultralixeiros e o que esixen na produción
O tecido exterior é a segunda metade da ecuación da capacidade de empaquetamento, e é onde os programas lixeiros gañan a súa reputación de fabricación. O peso do tecido exterior inflúe no volume de empaquetado case tanto como no recheo: pasar dun tecido exterior de 40 g/m² a un de 20 g/m² elimina entre 40 e 60 gramos da prenda e reduce visiblemente o paquete comprimido.
Escollendo o negacionista
A práctica escaleira abrangue de 7D a 10D para ultralixeiros premium, de 15D a 20D para o nivel de viaxe básico e de 30D a 40D para programas económicos nos que a durabilidade e o prezo lideran. Máis lixeiro non é necesariamente mellor: o nailon 7D produce unha chaqueta que se comprime ata formar un paquete do tamaño dun limón, pero que se engancha nos cintos de seguridade e nas cremalleiras. Para a venda polo miúdo de viaxes (onde as pezas se proban repetidamente e son manipuladas por centos de clientes), o nailon ou poliéster ripstop de 15D a 20D cunha construción impermeable é a opción lóxica por defecto, cun acabado repelente á auga duradeiro para a exposición á chuvisca.
Consecuencias da produción de pasarse á luz
As carcasas ultralixeiras impoñen restricións reais na liña de costura. Os tamaños das agullas baixan de 9 a 11, as velocidades de costura diminúen en costuras longas para evitar que a calor da agulla fusione o fío fino e os pés prensatelas de baixa fricción evitan que o tecido se arrastre. A densidade de puntadas adoita ser de 10 a 12 puntadas por centímetro para costuras impermeables, e o espazado entre as canles de acolchado é unha verdadeira decisión de deseño: as canles máis estreitas (de 6 a 8 centímetros) estabilizan o recheo e evitan os puntos fríos cando a chaqueta se comprime e se volve a subir repetidamente, mentres que as canles máis anchas suben mellor e empaquetan máis pequeno. A maioría das confeccións de viaxe exitosas empregan canles de 7 a 10 centímetros como solución intermedia.
| Opción de shell | Peso (g/m²) | Resistente a plumóns | Sensación da man | Durabilidade | Índice de custos |
|---|---|---|---|---|---|
| Nailon ripstop 10D | 26 a 30 | Excelente | Ultrasuave | Baixo — propenso a enganches | 145 |
| nailon tafetán 15D | 32 a 36 | Excelente | Suave | Moderado | 125 |
| Nailon ripstop 20D | 38 a 45 | Moi bo | Crisp | Bo | 110 |
| Poliéster reciclado ripstop 20D | 40 a 46 | Moi bo | Crisp | Bo | 118 |
| Poliéster tafetán 30D | 52 a 60 | Bo | Estruturado | Alto | 100 |
5Características de deseño que realmente importan aos viaxeiros
Os programas empaquetables acumulan solicitudes de funcionalidades con facilidade; os que deciden repetir a compra son menos numerosos e paga a pena defender no paquete tecnolóxico.
Peto de gardar.A característica máis importante. Un peto con cremalleira de dobre cara para as mans que se inverte para abarcar toda a chaqueta (incluída a capucha) elimina por completo a bolsa, o que significa que non hai nada que perder e unha chaqueta que se empaqueta en dous segundos. A abertura do peto debe ter un tamaño xeneroso (26 centímetros ou máis) ou os usuarios terán dificultades, e a cremalleira debe funcionar sen problemas desde ambos os extremos porque os viaxeiros comprimen a chaqueta cunha soa man.
Capucha e axustabilidade.Unha capucha fixa e lixeiramente illada engade calor por gramo que ningunha outra característica iguala e comprime ata quedar plana. Os cordóns elásticos axustables no baixo selan o microclima contra o vento nas pistas dos aeroportos e nas terrazas nocturnas; unha cremalleira frontal bidireccional permite que a chaqueta ventile mentres se está sentado, un pequeno detalle que os pasaxeiros das aeroliñas notan.
Disciplina de peso nos axustes.Cada gramo de ferraxe é un gramo que debe comprimirse. As cremalleiras en espiral con cinta fina, os peches de cordón de perfil baixo e as etiquetas de transferencia de calor en lugar de tecidas reducen gramos sen cambiar o aspecto. A proba silenciosa dun acolchado de viaxe ben deseñado é que os adornos desaparecen na folla de especificacións.
A anatomía que aparece a continuación mostra onde se atopan estas características nunha versión de viaxe lista para a produción.
Unha nota sobre o abastecemento de materiais: as marcas que incorporan unha narrativa de sustentabilidade na liña de viaxes poden especificar unForro e carcasa reciclados con certificación GRSna mesma plataforma empaquetable: o tecido certificado engade un custo e un prazo de entrega modestos, pero mantén intacta a relación calor-peso, e a seguridade química nos forros adherentes á pel debe verificarse conOEKO-TEX ESTÁNDAR 100probas.
6Proba da afirmación de compresión antes de que o faga o cliente
A afirmación de que é empaquetable é pouco común entre as prendas de vestir, xa que os clientes a proban en cuestión de minutos despois de desembalala: comprime, transporta, desembala e xulga. Iso fai que a verificación previa ao envío sexa innegociable.
Protocolo de proba práctica
Primeiro, verifica o recheo segundo as especificacións: poder de recheo, composición e limpeza en cada lote a granel nun laboratorio independente como o IDFL. En segundo lugar, mide o volume empaquetado nunha mostra: comprime a chaqueta no seu peto de almacenamento, agárraa debaixo dun peso plano durante 30 segundos e mide o volume da caixa delimitadora; debería estar dentro do 10 por cento do obxectivo das especificacións. En terceiro lugar, e o máis importante, executa unha comprobación de recuperación da compresión: manteñe as chaquetas comprimidas durante 24 e 72 horas e, a seguir, mide a recuperación da elevación a intervalos. Unha construción de recheo de 700 de calidade recupérase dentro do 90 por cento da elevación orixinal en 24 horas e esencialmente completamente dentro de 72; unha recuperación materialmente por debaixo diso indica unha sobrecompresión na empaquetado ou unha calidade do recheo por debaixo das especificacións.
A consistencia do tamaño en toda a tirada importa pola mesma razón que en calquera programa maiorista: as declaracións de volume empaquetado fanse por tamaño e unha curva de tamaño que se desvía silenciosamente romperá a especificación nos extremos. Definicións de medidas estandarizadas de referencia:ISO 8559-1proporciona o marco de medición antropométrica que subxace á designación de tallas, o que mantén o conxunto de tallas comparable entre as súas especificacións e a sala de patróns da fábrica.
7MOQ, prezos e prazo de entrega para programas empaquetables
Os custos dos programas empaquetables concéntranse en tres puntos: a penuxe, o tecido exterior e os minutos de costura. A penuxe de alto recheo ten un prezo por gramo e por paso de calidade: pasar de 700 a 800 de recheo pode engadir entre un 15 e un 25 % só ao custo do recheo. As tecidos exteriores de denier fino teñen un mínimo de fábrica e unha estrutura de lotes de tinguidura similar a calquera programa de tecidos personalizados, normalmente de 800 a 1500 metros por combinación de cores. E a costura de tecidos exteriores ultralixeiros é máis lenta que a construción de peso medio, o que engade minutos reais por peza que aparecen no prezo FOB.
Un exemplo práctico
Un operador de venda polo miúdo de viaxes encargounos recentemente un programa básico de 1800 pezas: plumas RDS de 700 g de recheo de 110 gramos, tecido exterior ripstop 20D, construción con petos gardables e tres combinacións de cores. O prezo FOB foi aproximadamente un 20 % superior ao dunha chaqueta non pregable convencional de 600 g de recheo da mesma fábrica, impulsado principalmente polo paso de calidade da plumas e a costura máis lenta da capa fina, pero o perfil de envío comprimido reduciu o custo do transporte por unidade o suficiente como para recuperar aproximadamente un terzo desa prima, e o prezo de venda polo miúdo soportou o resto comodamente. O empaquetado por compresión tamén significou que o programa se enviaba en menos caixas, o que reduciu os gastos de manipulación no destino na mesma base de volume.
En canto ao tempo, os programas empaquetables funcionan co mesmo esqueleto que calquera inflador OEM: mostraxe de 10 a 15 días por rolda, produción a granel de 45 a 70 días despois da aprobación da preprodución, máis o transporte e a xanela de recuperación do faiado antes da exposición no chan. O cumprimento social debe verificarse no mesmo pase de abastecemento.amfori BSCIa certificación que nomea o lugar de produción real é a liña base que a maioría dos socios minoristas europeos e norteamericanos esperan antes de contratar un provedor.
PASSION OUTERWEAR é unha división de Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., con máis de 20 anos de experiencia na fabricación e comercialización de roupa para actividades ao aire libre, roupa de traballo e roupa térmica. Desenvolvemos programas de roupa acolchada estándar e pregable en cadeas de subministración certificadas por BSCI, SMETA, GRS e OEKO-TEX, con pesos de recheo e obxectivos de volume de empaquetado especificados por talla en lugar de por estilo. Os compradores que estenden o mesmo cliente de viaxe a produtos de estacións máis frías poden combinar a liña pregable coa nosaRoupa térmica OEM/ODMplataforma — achaleco térmicocomparte a mesma lóxica de capas lixeiras, ochaqueta térmicaserve o extremo da gama de viaxes de inverno e os programas corporativos poden engadirroupa de traballo personalizadano mesmo ficheiro de conformidade.
Preguntas frecuentes
Desenvolvendo un programa de bolsas de viaxe portátiles?
PASSION OUTERWEAR fabrica chaquetas acolchadas lixeiras e pregables a partir de 300 pezas, con pesos de recheo por talla, obxectivos de volume de empaquetado escritos nas especificacións, construción de petos e cadeas de subministración certificadas por BSCI, SMETA, GRS e OEKO-TEX. Envíanos o teu peso e tamaño de empaquetado obxectivos; responderemos en 24 horas.
Solicitar orzamento para programas empaquetables Ver o programa OEM/ODM

