1Os 6 compoñentes que determinan o custo dunha chaqueta térmica
Unha chaqueta térmica é máis que tecido e costuras: é un sistema integrado de téxtiles, electrónica e tecnoloxía de baterías. Comprender o que impulsa o custo a nivel de compoñentes é a base dunha negociación de prezos eficaz e dunhas decisións de compensación entre as especificacións.
| Compoñente de custo | % do custo total | Rango típico (FOB) | Que impulsa a variación |
|---|---|---|---|
| Tecido exterior e illamento | 20-30% | 5 $ - 22 $ | Tipo de tecido (poliéster vs. 3L WP), illamento (ningún vs. recheo de penuxe), tratamento DWR, capa de fábrica de tecido |
| Sistema de calefacción | 18-25% | 5 $ - 18 $ | Número de zonas, densidade da fibra de carbono, tipo de controlador (botón vs aplicación), calidade do cableado |
| Paquete de baterías | 15-22% | 4 $ - 15 $ | Capacidade (mAh), fonte de cela (nivel 1 fronte a xenérica), nivel de certificación, funcións intelixentes de BMS |
| Man de obra (corte/costura/integración/control de calidade) | 15-20% | 5 $ - 12 $ | Rexión do custo da man de obra, complexidade da produción, minuciosidade do control de calidade, nivel de automatización |
| Adornos e ferraxes | 8-12% | 2 $ - 6 $ | Marca de cremalleira (YKK vs xenérica), calidade dos botóns, cordón de ajuste, velcro, cinta reflectante |
| Embalaxe e imaxe de marca | 5-8% | 1,50 $ - 5 $ | Etiqueta colgante, bolsa de polietileno vs caixa de venda polo miúdo, bordado de logotipo, etiqueta de coidado, envase de marca |
Estas porcentaxes representan unha media na produción de chaquetas calefactables de nivel medio. No nivel básico, os custos da batería e do sistema de calefacción dominan porque son menos negociables que os do tecido e a man de obra. No nivel premium, o tecido e o illamento ocupan unha maior parte, xa que as marcas invisten en materiais técnicos e recheo de penuxe.
2Niveles de prezos maioristas por nivel de especificación
Os prezos maioristas das chaquetas térmicas agrúpanse en catro niveis distintos, cada un definido por unha combinación específica de materiais, rendemento de calefacción e posicionamento da marca. Estes son prezos FOB (franco a bordo) de fábrica, é dicir, non inclúen os gastos de envío, os dereitos de aduana nin a loxística do país de destino.
Nivel 1: Nivel básico (25 $ - 38 $ FOB)
Estas chaquetas empregan capas exteriores básicas de poliéster, calefacción de fibra de carbono de 2-3 zonas con controladores LED dun só botón, baterías xenéricas de 4800-5000 mAh e cremalleiras estándar compatibles con YKK. Son axeitadas para mercadorías promocionais, canles de venda polo miúdo con desconto e comercio electrónico sensible ao prezo onde os prezos de venda polo miúdo se sitúan entre os 60 e os 90 dólares. A calidade varía significativamente dentro deste nivel: a diferenza entre unha chaqueta de 25 dólares e unha de 38 dólares adoita ser a calidade das celas da batería e a durabilidade das costuras. A certificación neste nivel pode estar limitada á CE/FCC básica; a certificación BSCI/OEKO-TEX non é habitual.
Nivel 2: Gama media (38 $ - 65 $ FOB)
Este é o punto ideal en canto a volume para a maioría dos compradores de chaquetas calefactables B2B. As chaquetas presentan capas exteriores de softshell ou nailon de calidade con revestimento DWR, calefacción de fibra de carbono de 3 a 5 zonas, botóns de 3 niveis ou controladores básicos activados por aplicación, baterías de 7500 mAh con celas de nivel 1 (Samsung, LG) e cremalleiras YKK ou SBS. Estas chaquetas adoitan ter a certificación completa CE, FCC, RoHS, UN 38.3 e OEKO-TEX. Os prezos de venda polo miúdo están entre os 90 e os 160 dólares. Este nivel ofrece o mellor equilibrio entre a calidade do produto e a marxe para venda polo miúdo especializada, tendas de actividades ao aire libre e comercio electrónico de marca.
Nivel 3: Técnico Premium (65 $ - 90 $ FOB)
As chaquetas premium empregan membranas técnicas impermeables e transpirables de 3 capas (10 000 km/10 000 km como mínimo), calefacción de 5 a 7 zonas con xestión independente de zonas controlada por aplicación, baterías intelixentes de 7 500 a 10 000 mAh con carga rápida USB-C PD, costuras totalmente seladas e hardware de primeira calidade en todas as pezas. Estas chaquetas contan con amplas carteiras de certificacións, incluíndo o cumprimento social de BSCI e SMETA. Os prezos de venda polo miúdo están entre os 160 e os 280 $. Aptas para tendas de artigos técnicos para actividades ao aire libre, tendas de esquí, concesionarios de motocicletas e programas premium de roupa de traballo corporativa.
Nivel 4: Buque insignia/de luxo (90 $ - 130 $ ou máis FOB)
As chaquetas insignia representan o teito da tecnoloxía actual de chaquetas térmicas: illamento premium (plumón de máis de 800 % de recheo ou Primaloft Gold), calefacción intelixente de máis de 7 zonas con adaptación da temperatura por IA, baterías de 12 000-15 000 mAh, superficies de tecido premium (tecidos técnicos con acabado mate, opcións de remate de coiro) e un conxunto completo de certificacións, ademais de cumprimento social de fábrica. Estas chaquetas adoitan ter garantías de 2 anos. Os prezos de venda polo miúdo están entre os 280 e os 500 $ ou máis. Aptas para marcas de actividades ao aire libre de luxo, produtos insignia de grandes almacéns e agasallos corporativos premium.
3Como afecta o volume do pedido ao prezo unitario
Os descontos por volume na fabricación de camisas calefactoras seguen unha curva predecible impulsada pola economía da adquisición de materiais, a eficiencia da liña de produción e a amortización de custos fixos. Comprender esta curva axuda aos compradores B2B a planificar a súa estratexia de pedidos para capturar a mellor economía unitaria posible.
| Cantidade da orde | Desconto típico fronte ao prezo de 100 unidades | principal impulsor do aforro | Contexto B2B |
|---|---|---|---|
| 50-100 unidades | Prezo base (sen desconto) | Recargo por produción de lotes pequenos | Proba de mercado, lanzamento da marca, sementeira de mostras |
| 200-500 unidades | 5-10 % de desconto sobre o prezo base | Cantidade mínima de pedido de tecido cumpriuse; configuración da liña de produción amortizada en máis unidades | Primeira tempada completa de venda polo miúdo, programa piloto para empresas |
| 500-1.000 unidades | 10-18 % de desconto sobre o prezo base | Prezos de tecidos a granel, liña de produción dedicada, desconto por volume de baterías | Despregamento de venda polo miúdo multitenda, frota de empresas medianas |
| 1.000-3.000 unidades | 18-25 % de desconto sobre o prezo base | Adquisición de materiais optimizada para contedores, produción continua, prezos de compoñentes OEM | Programa nacional de venda polo miúdo, contrato para grandes empresas |
| 3.000-10.000+ unidades | 25-35 % de desconto sobre o prezo base | Amortización de ferramentas de compoñentes personalizados, equipo de produción dedicado, loxística optimizada | Contrato empresarial plurianual, asociación de marca importante |
4Custos ocultos: o que as cotizacións adoitan excluír
Un orzamento de fábrica raramente é o custo total de levar as chaquetas térmicas ao almacén ou ás estanterías das tendas. Os compradores B2B que só orzan o prezo unitario FOB subestiman constantemente o custo total de entrega entre un 25 e un 40 %. Estes son os custos que os orzamentos adoitan excluír:
- Transporte internacional de mercadorías:O transporte marítimo dun contedor de 20 pés (aproximadamente entre 1500 e 2500 chaquetas térmicas) desde a China ata a costa oeste dos Estados Unidos oscila entre os 2500 e os 4500 dólares, dependendo da tempada e dos recargos por combustible. Para Europa, o orzamento é de entre 3000 e 5500 dólares. O transporte aéreo para pedidos máis pequenos (de 50 a 200 unidades) adoita sumar entre 4 e 8 dólares por unidade. Solicita sempre estimacións de transporte xunto co orzamento do produto.
- Dereitos e tarifas de importación:As chaquetas calefactables clasificadas no código HS 6113.00 (prendas con calefacción eléctrica) adoitan ter taxas de impostos do 7-12 % nos EUA e do 12 % na UE. Verifica a clasificación exacta do HS e a taxa de impostos co teu axente de aduanas antes de pechar o orzamento.
- Almacenamento e cumprimento:Se non recibes mercadorías directamente nas túas propias instalacións, a recepción, inspección e almacenamento de loxística de terceiros (3PL) engade entre 1 e 3 $ por unidade.
- Inspección por terceiros:Para pedidos superiores a 500 unidades, recoméndase encarecidamente unha inspección previa ao envío (SGS, Bureau Veritas ou Intertek) que custa entre 500 e 800 dólares. Este custo é por inspección, non por unidade.
- Tarifas de mostras e prototipos:As mostras de preprodución adoitan custar entre 100 e 200 dólares cada unha, reembolsables contra o pedido ao por maior. As roldas múltiples de mostras (comúns durante o desenvolvemento de OEM) poden engadir entre 500 e 1500 dólares ao custo total do proxecto.
- Renovación da certificación:Se a configuración do teu produto cambia ou as certificacións caducan a metade da produción, as taxas de renovación poden oscilar entre os 500 e os 3000 dólares, dependendo do alcance da certificación. Confirma os períodos de validez da certificación co fabricante.
5Como avaliar e negociar unha cotización para unha chaqueta térmica
Unha negociación eficaz comeza por comprender o que se está a comparar. Cando recibas orzamentos de varios fabricantes, usa este marco para avalialos de forma similar:
Paso 1: Solicitar un desglose de custos detallados
Insista nun orzamento por artigos que separe o custo do tecido, o custo do sistema de calefacción, o custo da batería, a man de obra, os remates e o embalaxe. Un fabricante que non pode ou non quere proporcionar este desglose está a ocultar marxe ou non ten os sistemas de seguimento de custos para xestionar a produción de forma eficiente; ambas as dúas son preocupacións.
Paso 2: Verificar que as especificacións dos compoñentes coincidan nas cotizacións
Cando un orzamento é un 15 % máis baixo que outro, a diferenza case sempre reside nos compoñentes: tecido de menor calidade, baterías sen certificar ou menos zonas de quecemento. Crea unha folla de cálculo comparativa con cada especificación de compoñente listada e verifica que estás a comparar produtos equivalentes. Un orzamento de 42 $ cunha batería de cela Samsung de 7500 mAh ten mellor relación calidade-prezo que un orzamento de 37 $ cunha batería xenérica de 5000 mAh.
Paso 3: Confirmar o que está incluído e o que está excluído
Preguntar explicitamente a cada fabricante: (a) Inclúe o orzamento todas as certificacións? (b) Inclúe a personalización da marca e o empaquetado? (c) Cal é o período de garantía e que cobre? (d) Inclúense as taxas de mostraxe ou son adicionais? Estandariza as inclusións antes de comparar prezos.
Paso 4: Negociar o compromiso de volume, non o prezo unitario
A estratexia de negociación máis eficaz é comprometerse cunha previsión de volume de 12 meses en lugar de regatear sobre un prezo unitario para un só pedido. Por exemplo: acordar un prezo de 48 $/unidade para pedidos de 100 unidades, cun nivel de volume documentado que reduza o prezo a 42 $/unidade para 500 unidades e a 38 $/unidade para 1000 unidades, e comprometerse a alcanzar o limiar de 1000 unidades en 12 meses. Esta estratexia aliña o fabricante co teu crecemento e recompensa a ambas as partes.
PASSION OUTERWEAR ofreceprezos detallados de roupa con calefacción OEM/ODMcon desgloses transparentes de custos, o que permite aos compradores B2B tomar decisións de adquisición totalmente informadas.
6Relación calidade-prezo: o que obtés en cada punto de prezo
Cada nivel de prezos ofrece unha proposta de valor específica. A elección óptima depende do teu canal de distribución e das expectativas do cliente obxectivo.
| Prezo de venda por xunto | O que obtés | Mellor canle | Potencial de marxe bruta |
|---|---|---|---|
| 28-35 dólares | Chaqueta funcional con calefacción, características limitadas, certificación básica | Vendedores de desconto, promocións e mercados comerciais | Marxe do 30-40% a un prezo de venda polo miúdo de 50-60 dólares |
| 42-55 dólares | Chaqueta térmica de gama media de calidade, certificacións completas, batería fiable | Venda polo miúdo especializada, comercio electrónico de marca, programas corporativos | Marxe do 45-55% a un prezo de venda polo miúdo de 90-130 dólares |
| 65-85 dólares | Chaqueta técnica premium, materiais de primeira liña, características intelixentes | Tendas de roupa de traballo de alta calidade, tendas de artigos de deporte ou esquí | Marxe do 50-60 % a un prezo de venda polo miúdo de 160-250 $ |
| 95-120 dólares | Produto insignia, tecnoloxía avanzada, posicionamento de luxo | Grandes almacéns, artigos de luxo para actividades ao aire libre, agasallos corporativos | Marxe do 55-65% a un prezo de venda polo miúdo de 300-500 dólares |
Para a maioría dos compradores B2B que entran na categoría de chaquetas térmicas, o nivel medio de 42-55 $ ofrece a mellor combinación de calidade do produto, certificación completa e marxe bruta. Comezar cun prezo máis alto (nivel premium) corre o risco de limitar o mercado potencial; comezar cun prezo máis baixo (nivel de entrada) corre o risco de ter problemas de calidade do produto que danan a marca antes de que esta estableza credibilidade.
7Comparación de prezos de OEM vs ODM
A elección entre OEM (o teu deseño, as túas construcións de fábrica) e ODM (o teu deseño de fábrica, a túa marca) ten importantes implicacións en canto aos custos:
- Vantaxe de prezos de ODM:Custo unitario entre un 15 e un 25 % máis baixo que o do fabricante de equipos orixinais para especificacións equivalentes, debido á biblioteca de patróns existente da fábrica, á cadea de subministración de materiais precualificados e á familiaridade da liña de produción co deseño. O ODM tamén elimina as taxas de desenvolvemento de patróns (500-2000 $) e reduce as roldas de mostraxe de 2-3 a 1-2.
- Compoñentes de custo do fabricante de equipos orixinais (OEM) dentro do orzamento:Desenvolvemento e clasificación de patróns (800-2500 $ dependendo da complexidade do deseño), 2-3 roldas de mostraxe (150-300 $ por mostra), recargos por MOQ de tecido personalizado se o tecido que escolleches non está na biblioteca estándar da fábrica e prazos de entrega máis longos (8-12 semanas fronte a 3-5 semanas para ODM).
- A abordaxe híbrida:Moitas marcas de éxito comezan con ODM para entrar no mercado e, a continuación, trasladan as SKU clave ao desenvolvemento OEM na segunda ou terceira tempada, unha vez que teñen datos de vendas e comentarios dos clientes para xustificar o investimento OEM. Esta estratexia minimiza o risco financeiro durante a fase de validación, ao tempo que preserva a opción de desenvolver produtos verdadeiramente diferenciados máis tarde.
Preguntas frecuentes
Obtén un orzamento para unha chaqueta térmica transparente
PASSION OUTERWEAR ofrece prezos FOB detallados con especificacións completas, documentación de certificación e niveis de volume graduados a partir de 50 pezas. Comparte os teus requisitos de produto; responderemos en 24 horas cun orzamento detallado que podes avaliar segundo esta guía.
Solicitar un orzamento Ver a guía de prezos de OEM/ODM

