Na venda por xunto de chaquetas acolchadas para homes, o tallaje non é un detalle, senón o maior factor que provoca a erosión da marxe.Un conxunto de tallas que non coincide coa poboación compradora produce dúas perdas á vez: tallas extremas non vendidas que deben ser descontadas e roturas de existencias en tallas principais que foron compradas por debaixo do prezo. Ambas son evitables e ambas decídense antes de cortar unha soa chaqueta. Esta guía abrangue os programas de chaqueta acolchada para homes a granel no nivel de volume que os compradores realmente necesitan: como se mide e clasifica un bloque para homes, como debe escalar o peso do recheo en todo o rango de tallas, como elixir entre modelos a granel en stock, ODM e OEM, como planificar as proporcións de tallas por canle de vendas e que tolerancia de medición e protocolo de inspección protexen unha orde de carga de contedores.

1Por que o tamaño é a variable de maior custo nos pedidos a granel

Todos os compradores de roupa de abrigo a granel acaban aprendendo a mesma lección: o custo dun erro na combinación de tallas non é o custo das chaquetas non vendidas, senón o custo das chaquetas non vendidas máis a marxe das vendas que nunca se produciron porque se esgotaron as tallas principais. Nun pedido de 3.000 pezas cunha curva de tallas ponderada incorrectamente, a combinación supera habitualmente o beneficio bruto total do programa.

A razón subxacente é que as tallas de roupa exterior para homes non están estandarizadas entre as marcas do xeito que supoñen os compradores. Dúas pezas etiquetadas como talla L poden diferir entre catro e seis centímetros de ancho no peito e entre dous e tres centímetros de longo na manga, dependendo dos datos de poboación sobre os que se baseou o bloque da marca e de canta comodidade especificou o deseñador. Os organismos de estandarización foron explícitos sobre isto:Traballo da ISO sobre as normas de tallas de roupaten como obxectivo específico aumentar a satisfacción do cliente e reducir as devolucións causadas por un axuste inadecuado, así como reducir as barreiras comerciais mediante a harmonización do marcado de tallas e a terminoloxía en todo o mundo.

A complicación específica do mercado maiorista

As marcas minoristas poden absorber un erro de tallaxe nun amplo catálogo. Os distribuidores maioristas non poden, porque un único programa de abrigos a miúdo representa unha gran parte do volume de roupa exterior dunha tempada. Esa concentración fai que dúas cousas sexan innegociables: o conxunto de tallas debe especificarse en medidas en lugar de en etiquetas, e a curva de tallas debe derivarse do propio historial de vendas do comprador en lugar de do incumprimento dun provedor.

Implicación do comprador:Nunca aceptes a curva de tallas estándar dun provedor por defecto. Solicita as medidas reais da prenda para cada talla, compáraas co teu programa existente máis vendido e, a continuación, reconstrúe a proporción de pedidos a partir dos teus propios datos de vendas. Os provedores adoitan estar dispostos a axustar as proporcións, pero só se lles preguntas antes de elaborar o plan de corte.

2Medidas de bloques para homes e onde encaixan os estándares

Un bloque de abrigo acolchado para homes defínese por un pequeno conxunto de medidas que, en conxunto, determinan se a prenda se axusta á poboación á que se dirixe. A referencia máis útil para definilas de forma consistente éISO 8559-1, que especifica as definicións antropométricas para as medidas corporais empregadas na designación das tallas de roupa. Establece puntos de referencia, procedementos de medición e a base anatómica subxacente para as dimensións do peito, a cintura, a cadeira, a estatura e as mangas, o que significa que un paquete tecnolóxico que fai referencia a el elimina a maior parte da brecha de interpretación entre as túas especificacións e a sala de patróns da fábrica.

O diagrama seguinte mostra os puntos de medición que máis importan para a especificación dun acolchado para homes e como se relacionan coa peza de roupa con remate en lugar de co corpo.

Chaqueta acolchada para home: puntos clave de medición das especificacións Medidas tomadas na peza de roupa con alzado, non no patrón plano A. A TRAVÉS DO OMBREIRO Costura con costura, por detrás B. PEITO (1/2) 2,5 cm por debaixo da sisa, plana C. VOLTAR LONXITUDE Costura CB do pescozo ao baixo D. MANGA Costura do ombreiro ao puño E. HEM (1/2) Define o volume da silueta Referencia de tolerancia: peito e baixo +/- 1,5 cm, lonxitude das costas +/- 1,5 cm, lonxitude das mangas +/- 1,0 cm, cruzamento dos ombreiros +/- 0,8 cm. Todas as medidas deben tomarse despois da recuperación do faiado, como mínimo 24 horas despois do desembalaxe e a descompresión.

Dous destes merecen unha atención especial nos contextos da venda por xunto. A anchura do peito determina a aceptabilidade do axuste en toda a poboación e é onde a varianza entre marcas é maior. A lonxitude da manga determina se a chaqueta se adapta ao segmento máis alto dentro de cada banda de tallas e é a medida que se adoita subestimar cando unha fábrica reduce a comodidade para aforrar tecido.

3Construíndo o conxunto de tamaños: rango, gradación e tolerancia

A gradación é o proceso de escalar un patrón base cara arriba e cara abaixo para crear o rango de tamaños. Facelo ben é un exercicio numérico, non estético, e debería especificarse explicitamente en lugar de deixalo ás convencións de fábrica.

Tamaño Corpo Peito (cm) Peito da roupa 1/2 (cm) A través do ombreiro (cm) Lonxitude das costas (cm) Lonxitude da manga (cm) Peso de recheo obxectivo (g)
S 88 a 92 56,0 45,5 70,0 62,0 115
M 96 a 100 59,0 47,5 72,0 63,5 128
L 104 a 108 62,0 49,5 74,0 65,0 142
XL 112 a 116 65,0 51,5 76,0 66,5 157
2XL 120 a 124 68,0 53,5 78,0 68,0 173
3XL 128 a 132 71,0 55,5 80,0 69,5 190

As figuras de arriba representan un bloque de home de corte normal con facilidade moderada, axeitado para levar un tecido de la ou de punto lixeiro por debaixo. Tres regras rexen como se deben axustar.

Os intervalos de cualificación deben ser consistentes, pero non uniformes

O peito clasifícase a 3 centímetros por talla na táboa, o que é o estándar para a roupa de abrigo masculina. A lonxitude clasifícase a 2 centímetros e a manga a 1,5 centímetros. A razón pola que os intervalos difiren é a proporcionalidade: se a lonxitude da manga se clasificase ao mesmo ritmo que o peito, a chaqueta volveríase desproporcionada nos extremos do rango. Insiste en ver a táboa de intervalos do clasificador en lugar de só a táboa de tallas acabada: unha fábrica que non pode producir unha está a escalar a ollo.

Establecer tolerancia no contrato de compra

A tolerancia de medida é o punto de partida da maioría das disputas por volume, e case sempre non se especifica ata que hai un problema. Un estándar comercial viable para os puffs de home é de máis ou menos 1,5 centímetros no peito, o baixo e a lonxitude das costas, máis ou menos 1,0 centímetros no longo das mangas e máis ou menos 0,8 centímetros no ombreiro. Inclúa estes números no contrato de compra, xunto co estándar de mostraxe contra o que pretende inspeccionar, e esixa que as medidas se tomen despois dun período mínimo de recuperación do alzado de 24 horas despois do desembalado.

4Peso do recheo e consistencia da calor en todas as tallas

O peso do recheo debe axustarse á área da prenda, e esta é a especificación que se manexa incorrectamente con máis frecuencia nos programas de confección a granel. Unha fábrica que enche todas as tallas co mesmo peso produce unha talla S que é máis cálida que unha talla 3XL, porque a mesma cantidade de recheo se distribúe sobre unha área substancialmente máis pequena. Os clientes nótanse diso inmediatamente e xera queixas que son difíciles de diagnosticar desde a páxina dun produto.

A solución é sinxela: especifique o peso de recheo obxectivo por tamaño no paquete técnico, cunha banda de variación aceptable de máis ou menos o 5 por cento por panel. A táboa da sección 3 mostra unha curva de escala de aproximadamente o 11 ao 12 por cento por paso de tamaño, o que mantén a altura do loft e, polo tanto, o rendemento térmico amplamente consistente en toda a gama. Teña en conta que isto é diferente do poder de recheo, que mide a calidade do recheo en lugar da cantidade. Ambos deben especificarse.

O penuxe segue a ser o material de referencia para esta aplicación e o seu argumento ambiental está ben documentado. Segundo os datos de avaliación do ciclo de vida publicados poloOficina Internacional de Penuxe e Plumas, a penuxe ten un impacto entre un 85 e un 97 % menor que o poliéster en todas as categorías de impacto analizadas e aproximadamente 18 veces menor impacto no cambio climático que o recheo de poliéster. Cando un programa especifica penuxe, oEstándar de penuxe responsableproporciona o marco da cadea de custodia que fai que o abastecemento sexa defendible para os compradores minoristas, prohibindo o desplume vivo e a alimentación forzada e esixindo unha auditoría de terceiros en cada etapa, desde a granxa ata a roupa acabada. Cando un programa especifica recheo sintético reciclado ou tecido exterior reciclado, oEstándar global de recicladorexe a declaración e require un mínimo do 50 % de contido reciclado para a etiquetaxe orientada ao consumidor.

Nota de adquisición:Confirma que a proba de recheo se realiza a nivel de panel, non nas pezas acabadas. Pesar unha chaqueta acabada non permite detectar unha distribución desigual entre os paneis dianteiro, traseiro e das mangas, o defecto que realmente produce as queixas dos clientes sobre os puntos fríos.

5Tres modelos de programas a granel: Stock, ODM e OEM

Os compradores de volume adoitan escoller entre tres estruturas de programas, e a elección correcta depende moito máis de como de diferenciado debe ser o produto que só do prezo unitario. O diagrama seguinte representa a decisión.

Escolla dun modelo de programa a granel para chaquetas acolchadas de home INFORME DE PEDIDO A GRANEL STOCK POR MAIORISTA Xa feito, xa existente na fábrica deseño e combinacións de cores MOQ: 50 a 200 unidades en total Prazo de entrega: de 7 a 20 días Personalización: só etiqueta Ideal para: probar un mercado, enchendo unha xanela curta promoción o recarga ODM a granel Bloque de fábrica, a túa cor, acolchado, recheo, creación de marca MOQ: 100 a 300 por cor Prazo de entrega: de 45 a 70 días Personalización: alta Mellor para: marca propia distribución, estacional programas, pedidos repetidos A GRANEL COMPLETO DO OEM Novo bloque da túa especificación, control total dos materiais MOQ: 500 a 1.000 unidades Prazo de entrega: de 90 a 150 días Personalización: completa Mellor para: axuste patentado, corporativo ou uniformado programas, licitacións Regra de decisión: Escolle stock cando a velocidade e o baixo compromiso importen, ODM cando a identidade da marca sexa máis importante que a orixinalidade do axuste e OEM cando o axuste en si forme parte da túa proposta de produto.
Modelo de programa MOQ total Mostraxe Prazo de entrega a granel Risco de axuste Índice de prezos unitarios
Venda por xunto de existencias De 50 a 200 unidades Non se require ningún de 7 a 20 días Coñecido, fixo Máis baixo
ODM, tecido de stock De 100 a 300 por combinación de cores de 10 a 15 días de 30 a 45 días Baixo Baixo
ODM, tecido personalizado De 300 a 500 unidades de 15 a 22 días de 40 a 55 días Baixo Moderado
OEM, bloque novo De 500 a 1.000 unidades de 20 a 35 días de 50 a 70 días Xestionado Máis alto
OEM, materiais certificados De 500 a 1.000 unidades de 28 a 40 días 55 a 75 días Xestionado Máis alto

6Planificación da proporción de tamaño por canle de vendas

As curvas de tamaño non son universais. A proporción correcta depende de quen compra, e equivocarse é caro en ambas as direccións. A táboa seguinte ofrece puntos de partida prácticos; a estratexia correcta a longo prazo é substituílos polos teus propios datos de vendas despois da primeira tempada.

Canle S M L XL 2XL 3XL Nota de planificación
Venda polo miúdo de moda, UE 1 2 3 2 1 0,5 Curva de poboación máis delgada; L domina
Venda polo miúdo de moda, América do Norte 0,5 1.5 2.5 3 2 1 Desprazar un tamaño completo cara arriba
Especialidade ao aire libre 1 2 2.5 2 1 0,5 Tamaños de núcleo concentrados en M a XL
Corporativo / uniforme 1 2 3 3 2 1 Amplitude máis ampla; evite pasar por alto XL
Comercio electrónico, mixto 1 2 3 2.5 1.5 1 Engadir un búfer de taxa de retorno en M e L

Convén internalizar dous patróns. En primeiro lugar, as curvas norteamericanas son aproximadamente unha talla maior que as curvas europeas para a mesma poboación física, polo que unha curva de tallas europea enviada a un almacén estadounidense comprará sistematicamente a talla XL ou superior por debaixo do prezo. En segundo lugar, o comercio electrónico require unha marxe máis ampla que as tendas físicas, porque os compradores en liña piden varias tallas coa intención de devolver algunhas, e as devolucións de roupa de abrigo están impulsadas principalmente polo axuste, que é precisamente o problema.estándares harmonizados de tallas de roupaestán deseñados para reducir.

7Control de calidade para o tamaño a granel: tolerancia e nivel de calidade de acción (AQL)

Un pedido de carga de contedores introduce un risco que non existe en lotes pequenos: a deriva. As primeiras cen pezas poden estar segundo as especificacións e as últimas cen dous centímetros desfasadas, porque as pezas do patrón foron recortadas, un operador diferente se fixo cargo da liña de acolchado ou o peso do recheo aumentou. Os controis que detectan isto son sinxelos, pero deben acordarse con antelación.

Lista de verificación de control de tamaño a granel

  • Mostras de conxunto de tamaños aprobados: unha mostra de referencia selada por tamaño, conservada por ambas as partes como estándar de medición.
  • Medición en liña en tres puntos: primeiro paso, a metade da carreira aproximadamente o 30 % e ao final da carreira, cada un medindo todos os tamaños.
  • Verificación do peso de recheo a nivel de panel: parte dianteira, traseira e manga pesadas por separado, cunha marxe de máis ou menos o 5 por cento da especificación.
  • Protocolo de recuperación do faiado: medir só despois dun período mínimo de recuperación de 24 horas despois do desembalaxe e a descompresión.
  • Nivel de NCA declarado: normalmente un NCA de 2,5 para defectos importantes e de 4,0 para defectos menores en roupa a granel, confirmado no contrato de compra.
  • Acceso a probas de terceiros: probas de recheo a nivel de lote e probas de substancias restrinxidas dispoñibles antes do envío, non despois.

En canto ás substancias restrinxidas,OEKO-TEX ESTÁNDAR 100As probas na carcasa, no forro e nos remates son agora unha expectativa básica da maioría dos compradores minoristas europeos e dun número crecente de compradores norteamericanos. Laboratorios acreditados comoIDFLOfrecemos probas, inspeccións e certificacións en todas as categorías de téxtiles, recheos e produtos acabados; unha fábrica que xa traballe cun laboratorio recoñecido avanzará máis rápido no proceso de aprobación e estará mellor equipada para corroborar as reclamacións se un comprador minorista audita a súa cadea de subministración.

O cumprimento social funciona en paralelo.amfori BSCIé o marco de cumprimento social máis amplamente recoñecido nas cadeas de subministración europeas, que abrangue as horas de traballo, os salarios, a saúde e a seguridade e os mecanismos de reclamacións en máis de 120 países de orixe. Para a distribución maiorista en redes minoristas, verifique que o certificado nomee o lugar de produción específico en lugar de só unha entidade comercial, e comprobe a súa validez en función da súa xanela de produción.

8Prezos, MOQ e prazo de entrega para pedidos a granel

O prezo ao por maior das chaquetas acolchadas para homes está determinado por catro variables, en orde descendente de impacto: especificación do recheo, tecido exterior, cantidade do pedido e paquete de acabados. O recheo adoita representar entre o 30 e o 50 por cento do custo unitario dunha chaqueta de home con recheo de penuxe; o tecido exterior adoita ser o segundo.

Onde están as interrupcións de volume

A maioría das fábricas fixan os prezos en bandas, e os limiares significativos adoitan ser de 300, 500, 1.000 e 3.000 pezas. O limiar de 300 pezas é importante porque é normalmente onde unha fábrica pode xustificar un lote de tecido específico en lugar de mercar en stock. O limiar de 1.000 pezas é importante porque é onde os moldes de ferraxes personalizados e os envases impresos se volven económicos. Máis alá das 3.000 pezas, o aforro adicional provén principalmente da eficiencia de corte e da consolidación do transporte en lugar do custo do material.

Tamén paga a pena preguntarse se un pedido de tallas e cores mesturadas conta para o MOQ. Moitos provedores esixen o mínimo por combinación de cores en lugar de por pedido, o que pode triplicar discretamente o compromiso efectivo. Se a súa curva de tallas é ampla, negocie o mínimo como unha cantidade total de pedido cun límite razoable por combinación de cores.

Planificación de mercadorías e impostos

O empaquetado por compresión adoita reducir o volume enviado dunha peza de plumas entre un 40 e un 60 por cento, o que cambia materialmente o custo de desembalaxe por unidade no transporte marítimo. A desvantaxe é o tempo de recuperación do loft: agarde de 24 a 72 horas despois de desembalar antes da fotografía de venda polo miúdo ou da presentación na sala de exposicións. Inclúa os tipos de dereitos no custo unitario cedo en lugar de na aduana; para a roupa de abrigo, adoitan estar entre un e dous díxitos dependendo da clasificación e do destino, o que é suficiente para cambiar a viabilidade dun prezo.

9Conformidade de embalaxe, etiquetaxe e envío

Os envíos maioristas non superan os controis aduaneiros e de mercadorías polo miúdo por razóns previsibles, e case todos eles son problemas de documentación en lugar de problemas de produto.

O contido de fibra e o etiquetado de coidados están regulados. Nos Estados Unidos, oLei de Identificación de Produtos de Fibra Téxtilregula a divulgación obrigatoria do contido na etiquetaxe, facturación e publicidade de produtos téxtiles e ilegaliza a identificación incorrecta, o que significa que unha declaración sobre a composición do recheo nunha folla de especificacións de venda ao por maior ten o mesmo peso legal que unha nunha etiqueta cosida. En Europa, aEstratexia da UE para téxtiles sostibles e circularesestá a introducir requisitos de deseño ecolóxico, un Pasaporte Dixital de Produtos e normas máis estritas en materia de declaracións ecolóxicas; a Comisión sinala que só arredor do 1 % do material da roupa se recicla actualmente para fabricar roupa nova, razón pola cal as declaracións fundamentadas están a pasar de ser unha vantaxe de mercadotecnia a converterse nun requisito de cumprimento.

No aspecto comercial, os compradores europeos avalían cada vez máis os provedores en función da transparencia e a RSE en lugar de só polo prezo. Información de mercado deCBI, o servizo de intelixencia de mercado da Axencia Empresarial dos Países Baixos, identifica a sustentabilidade, a responsabilidade social corporativa e a transparencia como as principais tendencias que configuran o abastecemento de roupa en Europa, xunto coa crecente importancia da relación comprador-provedor. Un provedor que pode producir documentación baixo demanda acurta o ciclo de incorporación do comprador, o que supón unha verdadeira vantaxe comercial nun proceso de licitación.

PASSION OUTERWEAR é unha división de Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., con máis de 20 anos de experiencia na fabricación e comercialización de roupa para actividades ao aire libre, roupa de traballo e roupa térmica. Levamos a cabo programas de venda ao por maior de abrigos acolchados para homes en cadeas de subministración certificadas por BSCI, SMETA, GRS e OEKO-TEX, con stock, ODM e opcións OEM completas e conxuntos de tallas desde a S ata a 3XL especificadas en medidas en lugar de etiquetas. Tamén fabricamosroupa de traballo personalizadaeroupa térmica personalizada, para que os distribuidores que consoliden varias categorías poidan negociar o MOQ e o transporte nunha base de volume máis ampla. A nosa gama calefactada, incluíndo achaqueta térmicaechaleco térmico— comparte os mesmos bloques para homes, o que simplifica a consistencia do axuste para os compradores que levan liñas estándar e calefactables.

Preguntas frecuentes

Cal é a cantidade mínima de pedido para unha chaqueta acolchada para homes ao por maior?
Depende do modelo do programa. O stock maiorista do deseño existente dunha fábrica adoita comezar con un total de 50 a 200 pezas en todos os tamaños. Os programas ODM que usan un bloque de fábrica coa túa combinación de cores, acolchado e marca xeralmente comezan con 100 a 300 pezas por combinación de cores, ou con 300 a 500 se se trata de tecido tinguido a medida. O desenvolvemento OEM completo a partir das túas propias especificacións adoita requirir de 500 a 1000 pezas, impulsado principalmente polos mínimos da fábrica no tecido. Se a túa curva de tallas é ampla, pregunta se o mínimo se aplica por pedido ou por combinación de cores: a diferenza pode triplicar o teu compromiso efectivo.
Como me aseguro de que a tallaxe coincida coa miña liña máis vendida existente?
Non compares as etiquetas de tallas; compara as medidas. Envía as medidas reais da túa peza máis vendida (peito medido en plano a 2,5 centímetros por debaixo da sisa, da costura do ombreiro á costura, lonxitude das costas desde a costura central do pescozo e lonxitude das mangas desde a costura do ombreiro) e pídelle á fábrica que che dea un orzamento baseado en eses números en lugar de contrapoñerse á súa táboa estándar. Sempre que sexa posible, consulta definicións estandarizadas como a ISO 8559-1 para que ambas as partes utilicen os mesmos puntos de referencia. O método máis fiable é mercar unha mostra selada de conxunto de tallas en cada talla antes de optar por mercar ao por maior.
O peso do recheo debería ser o mesmo en todos os tamaños?
Non. O peso do recheo debe escalar coa área da superficie da roupa; se non, unha talla S será máis cálida que unha talla 3XL. Unha curva de escala práctica é aproximadamente do 11 ao 12 por cento de recheo adicional por paso de talla, o que mantén a altura do loft e o rendemento térmico amplamente consistentes en toda a gama. Especifique o peso de recheo obxectivo por talla no paquete técnico cunha tolerancia de máis ou menos o 5 por cento por panel e confirme que a fábrica verifica o peso do recheo a nivel de panel en lugar de pesar só as pezas acabadas.
Que tolerancia de medida debo aceptar nun pedido a granel?
Un estándar comercial viable para as chaquetas acolchadas de home é de máis ou menos 1,5 centímetros no peito, no baixo e nas costas, máis ou menos 1,0 centímetros no longo das mangas e máis ou menos 0,8 centímetros no ombreiro. Estas cifras deberían aparecer no contrato de compra xunto co estándar de inspección que se pretende usar. Fundamentalmente, especifica que as medidas se toman despois dun período mínimo de recuperación da altura do peito de 24 horas despois do desembalado: medir unha peza recentemente descomprimida subestimará a altura do peito e a altura do peito e producirá rexeitamentos falsos.
Que proporción de tamaño debería pedir para unha primeira compra ao por maior?
Comeza pola canle en lugar de por defecto dun provedor. Para o comercio minorista de moda europeo, unha curva de apertura razoable é S1 M2 L3 XL2 2XL1 3XL0,5. Para América do Norte, despraza a curva aproximadamente unha talla completa cara arriba, porque a mesma poboación física compra unha talla de marca máis grande. Os programas corporativos e de uniformes necesitan a dispersión máis ampla, con especial peso en L e XL. O comercio electrónico require unha dispersión máis ampla que as tendas físicas porque os compradores en liña piden varias tallas coa intención de devolver algunhas. Substitúe todos estes datos polos teus propios datos de vendas despois da primeira tempada.
Que certificacións debe ter un provedor maiorista de chaquetas acolchadas?
Como mínimo, unha certificación de cumprimento social como amfori BSCI ou SMETA, que a maioría dos compradores minoristas europeos e moitos norteamericanos requiren antes de contratar un provedor. Para as declaracións de materiais, a cadea de subministración debe levar o RDS se se usa penuxe, o GRS se se declara contido reciclado e as probas OEKO-TEX STANDARD 100 na parte exterior, o forro e os remates. Verifique que cada certificado nomee as instalacións de produción reais e que siga sendo válido durante a súa xanela de produción, xa que os certificados emitidos a unha entidade comercial en lugar de a unha fábrica son unha lagoa común que xorde durante as auditorías dos compradores minoristas.
Canto tempo tarda un pedido a granel de acolchado para home desde a confirmación do pedido ata a entrega?
Os envíos por xunto en stock duran entre 7 e 20 días. Os programas ODM en tecido en stock duran aproximadamente entre 45 e 70 días, incluíndo a mostraxe e a produción a granel; O ODM con tecido tinguido a medida dura entre 60 e 85 días. O desenvolvemento OEM completo a partir dun novo bloque leva entre 90 e 150 días, incluíndo dúas roldas de mostraxe, e os programas de material certificado sitúanse no extremo superior porque os lotes de material certificado cómpranse en cantidades fixas. Engádense de 30 a 40 días para o transporte marítimo ou de 5 a 8 días para o aéreo, máis o tempo de recuperación do faiado no almacén de destino antes da presentación polo miúdo.
Greg Su
Greg Su
Xefe/a de produto sénior | PASSION OUTERWEAR
20 anos de experiencia na fabricación e comercialización de roupa deportiva, de traballo e para actividades ao aire libre. Certificado nos estándares da cadea de subministración BSCI, SMETA, GRS e OEKO-TEX. ConéctateLinkedIn.

Estás a planear un pedido a granel dunha chaqueta acolchada para home?

PASSION OUTERWEAR subministra chaquetas acolchadas para homes a partir de 50 pezas, con conxuntos de tallas da S á 3XL especificados en medidas, escala de peso de recheo por talla, verificación de recheo a nivel de panel e cadeas de subministración certificadas BSCI, SMETA, GRS e OEKO-TEX. Envíanos a túa curva de tallas e as especificacións obxectivo; responderemos en 24 horas.

Solicitar prezos por lotes e conxunto de tamaños Ver o programa OEM/ODM