Unha chaqueta acolchada é unha das poucas pezas de roupa onde o comprador pode ver a calidade antes de tocala— A altura, a definición do deflector, o brillo da capa exterior e a densidade das puntadas indican o que hai dentro. Para os propietarios de marcas e os xerentes de abastecemento, esa visibilidade é beneficiosa para os dous: un programa de acolchados ben especificado xera marxe e pedidos repetidos, mentres que un mal especificado produce altura comprimida, fugas de penuxe e reembolsos. Esta guía desglosa a fabricación de acolchados personalizados a nivel de especificación, desde o denier do tecido exterior e o poder de recheo ata a construción do deflector, os protocolos de probas de control de calidade e a planificación realista do MOQ e dos prazos de entrega.

1Por que as chaquetas acolchadas son unha categoría forte para as marcas

Poucas categorías de roupa exterior combinan un alto valor percibido, unha forte estacionalidade e unha ampla elasticidade de prezos tan eficazmente como unha chaqueta acolchada. Unha soa silueta pode venderse a 60 dólares nun canal de venda masiva ou a 600 dólares nun canal técnico ou de moda, e a diferenza está determinada case por completo pola calidade do recheo, o tecido exterior e o método de construción, tres variables que unha marca controla na fase de especificación en lugar de na fase de deseño.

Para os compradores B2B, isto crea un ambiente de posicionamento inusualmente favorable. Debido a que o compoñente que proporciona calor (o recheo) é invisible na prenda acabada, os compradores responden encarecidamente á transparencia das especificacións e á verificación por terceiros. As marcas que publican o poder de recheo, o peso do recheo e o tipo de construción nas súas páxinas de produtos superan sistematicamente ás marcas que describen as súas chaquetas só en termos de estilo.

A sustentabilidade agora é unha especificación, non un complemento de mercadotecnia

A escolla de materiais que hai detrás dun programa de inchadores ten un peso ambiental medible, e a industria comezou a cuantificalo. Segundo os datos de avaliación do ciclo de vida publicados poloOficina Internacional de Penuxe e Penuxe (IDFB), a penuxe ten un impacto entre un 85 e un 97 % menor que o poliéster en todas as categorías de impacto analizadas, e aproximadamente 18 veces menor impacto no cambio climático que o recheo de poliéster. O IDFB está a actualizar esa avaliación para incluír por primeira vez a penuxe reciclada, un sinal de que os fluxos de materiais circulares están a pasar de ser de nicho a ser xerais no abastecemento dos recheos.

Isto é importante comercialmente porque os compradores minoristas europeos e norteamericanos requiren cada vez máis a procedencia documentada do material antes de cotizar.Estándar de penuxe responsable (RDS), administrado por Textile Exchange, segue sendo o marco dominante da cadea de custodia para o penuxe, prohibindo o arranque de pelo vivo e a alimentación forzada, ao tempo que esixe unha auditoría por parte de terceiros en cada etapa da cadea de subministración, desde a granxa ata a roupa acabada. Por separado, oEstándar Global de Reciclado (GRS)regula as declaracións de contido reciclado para tecidos exteriores e recheos sintéticos, esixindo un mínimo do 50 por cento de contido reciclado para as etiquetas orientadas ao consumidor.

Implicación de orixe:Especifica o requisito de certificación no paquete técnico, non despois da mostraxe. Adaptar unha declaración RDS ou GRS a unha prenda xa mostreada adoita obrigar a reabastecerse completamente do recheo e, a miúdo, do tecido exterior, o que engade de tres a cinco semanas ao calendario de desenvolvemento.

2Anatomía dunha chaqueta acolchada: oito compoñentes que definen a calidade

Unha chaqueta acolchada é un sistema de compoñentes que interactúan. A debilidade de calquera deles degrada o rendemento de toda a prenda, razón pola cal os xestores de abastecemento experimentados revisan cada compoñente como unha liña de artigos separada en lugar de aceptar un único prezo de "cazadora acolchada". O diagrama seguinte mapea os oito compoñentes que determinan máis directamente o custo, a calidez, a durabilidade e a satisfacción do cliente.

Anatomía dunha chaqueta acolchada personalizada: vista en sección transversal 1. CAPUCHA 4. CREMALLERA 2. CUNCHA TECIDO 3. ENCHEAR Penuxe / Sintético 5. DEFLECTOR Construción 6. PUÑO 7. DOBLADILO 8. FORRO Cada compoñente especifícase por separado nun paquete tecnolóxico profesional: os orzamentos agrupados agochan as vantaxes e desvantaxes da calidade.

Cada un destes oito compoñentes é unha decisión de especificación con consecuencias de custo. A capa exterior determina a durabilidade e o tacto, o recheo determina a relación calor-peso, a construción do deflector determina a retención do loft e o rendemento en puntos fríos, e o paquete de acabados (cremalleira, puño, baixo, forro) determina a calidade percibida no punto de venda. As marcas que tratan os oito como artigos negociables conseguen sistematicamente mellores relacións custo-rendemento que as marcas que negocian só o prezo unitario total.

3Selección de tecido exterior: denier, tecido e acabado

O tecido exterior é a capa máis externa dunha chaqueta acolchada e realiza tres funcións simultáneas: conter o recheo, resistir a abrasión e as inclemencias meteorolóxicas e proporcionar a impresión visual e táctil que define a posición da prenda no mercado. A súa selección require equilibrar o denier (grosor do fío), a estrutura do tecido e os acabados aplicados.

Denier e por que importa máis que o peso por si só

O denier mide a densidade lineal da masa dos fíos individuais do tecido. Un nailon de 20 deniers (20D) usa fíos finos para producir un tecido lixeiro, flexible e lixeiramente translúcido, ideal para abrigos acolchados pregables ou ultralixeiros. Pola contra, un Oxford de nailon de 70D usa fíos grosos para unha capa exterior resistente e resistente á abrasión, axeitada para aplicacións adxacentes á roupa de traballo. Entre estes extremos, os tecidos de 30D e 40D dominan o mercado medio porque equilibran o peso, a durabilidade e o custo.

É importante destacar que o denier por si só non determina se un tecido é impermeable ás penuxes. A impermeabilidade provén da densidade da construción e do acabado, normalmente un proceso de calandrado que pecha mecanicamente os intersticios entre os fíos ou un revestimento de resina aplicado á cara do reverso. Un tecido ripstop calandrado de 20D pode ser máis impermeable ás penuxes que un tafetán de 40D de tecido solto.

Especificación do tecido exterior Peso aproximado (g/m²) Capacidade a proba de caídas Mellor aplicación
Nailon ripstop 20D, calandrado 35 a 40 Si Pezas plegables, ultralixeiras e para levar por capas
Tafetán de nailon 30D, calandrado 45 a 55 Si Estilos lixeiros para o día a día e urbanos
Nailon ripstop 40D, calandrado 60 a 70 Si Exterior de peso medio, estación de esquí, venda polo miúdo en xeral
Poliéster 50D, acabado cirúrxico 75 a 85 Si Programas de volume duradeiros, informais e baseados no prezo
Nailon Oxford 70D, revestido de PU 110 a 130 Si(revestido) Roupa de traballo adxacente, resistente, industrial
Membrana laminada de 2 L ou 3 L 90 a 150 Si Cascos impermeables, técnicos alpinos, esquí

Acabados: DWR e máis aló

Un acabado repelente á auga duradeiro (DWR) fai que a auga forme gotas e escorregue pola superficie da capa exterior en lugar de mollala. Isto é importante funcionalmente porque a penuxe perde practicamente todo o seu valor illante cando está mollada, polo que manter a humidade superficial lonxe do recheo preserva a calor nas precipitacións mixtas. A maioría dos programas de produción de abrigos acolchados especifican un acabado DWR clasificado para reter entre 80 e 100 puntos de proba de pulverización cando é novo, cun obxectivo de durabilidade para a lavada doméstica de 80 puntos despois de cinco lavados.

Especifique explicitamente a composición química do DWR. Os tratamentos tradicionais de fluorocarbonos de cadea longa (C8) están a ser eliminados gradualmente baixo presión regulamentaria na UE e en varios estados dos Estados Unidos, e a maioría das marcas orientadas á exportación agora requiren DWR con C6 ou sen flúor. Unha fábrica que utiliza C8 por defecto sen preguntar producirá pezas que poden non ser vendibles no seu mercado obxectivo.

4Material de recheo: Penuxe, sintético ou reciclado

A elección do recheo inflúe na calidez, o peso, a compresibilidade, o custo e, cada vez máis, na historia de sustentabilidade asociada á prenda. Non hai unha resposta universalmente correcta; o recheo axeitado depende do clima no que se venda a prenda, da arquitectura de prezos da liña e dos compromisos da marca cos materiais.

Comprender o poder de recheo

O poder de recheo mide o volume en polgadas cúbicas que ocupa unha onza de penuxe en condicións estandarizadas. Unha penuxe cun poder de recheo de 550 é máis densa e menos eficiente por gramo; unha penuxe cun poder de recheo de 800 atrapa máis aire por unidade de peso, proporcionando unha calor equivalente con menos peso de recheo e mellor compresibilidade. O poder de recheo mídese segundo os protocolos mantidos pola IDFB e pola norma europea EN 12130, e laboratorios independentes comoIDFLrealizar as probas e certificacións que xustifican as afirmacións do provedor.

A potencia de recheo é só a metade da ecuación. A calor total é unha función da potencia de recheo multiplicada polo peso do recheo: unha chaqueta de 650 de recheo con 200 gramos de penuxe pode ser máis cálida que unha chaqueta de 800 de recheo con 120 gramos. As mochilas técnicas profesionais sempre especifican ambas as cousas.

Tipo de recheo Poder de recheo Relación calor-peso compresibilidade Rendemento en mollado Custo relativo
Penuxe de pato 80/20 550 Medio Medio Pobre 1,0x (valor de referencia)
Penuxe de pato 90/10 650 Bo Bo Pobre 1,3x
Penuxe de ganso 90/10 700 Moi bo Moi bo Pobre 1,8x
Penuxe de ganso 95/5 800 a 900 Excelente Excelente Pobre De 2,5x a 3,5x
Penuxe reciclado (RDS ou GRS) 600 a 700 Bo Bo Pobre 1,5x
Sintético 100 g/m² N/D Medio Baixo Bo 0,6x
Sintético 150 g/m² N/D Bo Baixo Bo 0,9x

Os recheos sintéticos buscan a combinación perfecta de calor e peso e compresibilidade para a resistencia ao tempo húmido. En climas marítimos constantemente húmidos ou en aplicacións de roupa de traballo onde a prenda pode mollarse e non se pode secar de forma fiable durante a noite, o recheo sintético adoita ser a decisión de enxeñaría correcta a pesar da súa menor eficiencia de elevación. Moitas marcas empregan ambas as dúas opcións: plumas para canles de venda polo miúdo con tecido seco e frío, e sintéticas para canles húmidas e frío e industriais.

5Métodos de construción: cosido, deflector e soldado

O método de construción determina como se mantén o recheo no seu lugar e ten un efecto desmesurado tanto na calor como no custo unitario. As tres abordaxes dominantes (cosido, deflector e soldado) ocupan posicións distintas na curva de rendemento fronte a prezo.

Comparación de métodos de construción: perfís de sección transversal Cosido a través A liña de costura pellizca o recheo = punto frío Custo máis baixo Lixeiro / moda Puntos fríos nas costuras Deflector de caixa As paredes de malla manteñen o faiado completo de punta a punta Máxima calor Técnico/expedición Maior custo da man de obra Soldado/aglutinado Sen buratos de agulla = sen vía de fuga Selado contra a intemperie Impermeable / premium Require unha carcasa compatible con materiais sintéticos Que método debería especificar o teu programa? Cosido axeitado para prezos de entrada e moda. O deflector de caixa é a opción correcta para programas técnicos e de clima frío onde A calor por gramo xustifica a man de obra adicional. A construción soldada elimina as fugas por buratos de agulla e combínase con carcasas impermeables laminadas. Moitos programas multi-SKU empregan dous métodos en toda a liña para cubrir ambos niveis de prezos.
Construción Puntos fríos Retención do faiado Custo da man de obra Risco de fugas Posicionamento típico
Cosido a través Si nas costuras Inferior Baixo Medio Entrada, moda, lixeiro
Deflector de canle Mínimo Alto Medio Baixo Medio a premium todos os días
Deflector de caixa Ningún Máis alto Alto Baixo Técnico, expedición, alpino
Soldado/aglomerado Ningún Alto Medio a alto Moi baixo Impermeable, urbano de primeira calidade

6Opcións de personalización que diferencian a túa marca

Nunha categoría onde ducias de marcas venden siluetas visualmente semellantes, a diferenciación provén das especificacións e os detalles en lugar de só da forma. As palancas de personalización máis eficaces divídense en catro grupos.

Silueta e axuste

A anchura e a orientación dos deflectores son a forma máis rápida de cambiar o carácter percibido dunha peza de roupa. Os deflectores horizontais anchos danse a impresión de informalidade e vangardista; os deflectores estreitos danse a impresión de técnicos; e os deseños de deflectores verticais ou en chevrón sinalan inmediatamente unha linguaxe de deseño distinta. A clasificación dos axustes importa por igual: un bloque de axuste europeo difire significativamente dun bloque de axuste estadounidense no peito, a lonxitude das mangas e a caída do baixo, e as marcas que venden en ambos os mercados deben especificar desde que bloque está a clasificar a fábrica.

Adornos e ferraxes

A especificación da cremalleira é un sinal de calidade de alta visibilidade. Unha cremalleira YKK ou equivalente cun tirador personalizado engade un pequeno custo unitario, pero mellora substancialmente a calidade percibida. Outras decisións sobre o hardware (botóns a presión, cordóns de ajuste, puños elásticos fronte a velcro e petos internos para dispositivos multimedia) contribúen á avaliación da calidade por parte do cliente durante os primeiros trinta segundos de manipulación da prenda.

Aplicación de marca

Para as chaquetas acolchadas, as opcións de marca inclúen etiquetas de pescozo tecidas ou impresas, logotipos de peito bordados ou por transferencia de calor, tiradores de cremalleira personalizados, tecido de forro impreso e embalaxe de marca. O bordado nunha capa exterior acolchada require un estabilizador de respaldo para evitar que se engurre, polo que as marcas deben confirmar que a fábrica ten experiencia no bordado específico de paneis recheos de penuxe, un punto de fallo común para as fábricas máis afeitas ás pezas de tecido plano.

Narrativa material

As declaracións de materiais respaldadas por certificacións son agora unha ferramenta lexítima de diferenciación. Especificar penuxe con certificación RDS, tecido exterior reciclado con certificación GRS ou unOEKO-TEX ESTÁNDAR 100Unha carcasa probada ofrécelles aos compradores minoristas e aos consumidores finais unha razón verificable para elixir o teu produto en lugar dun competidor non certificado a un prezo similar. Estas afirmacións requiren documentación, polo que debes planificar o alcance da certificación durante o desenvolvemento en lugar de engadir afirmacións despois da produción.

7Proceso de fabricación: desde o paquete tecnolóxico ata o envío

Comprender a secuencia de produción axuda aos compradores a establecer calendarios realistas e a identificar onde se orixinan os atrasos con máis frecuencia. Un programa típico de chaquetas acolchadas personalizadas pasa por sete etapas.

1
Paquete tecnolóxico e bloqueo de especificacións
de 5 a 10 días

Finalizar todas as especificacións dos compoñentes: tecido exterior e denier, tipo e peso do recheo, método de construción, deseño do deflector, programa de recortes, clasificación de tamaños e requisitos de etiquetado. Esta é a etapa máis importante: a ambigüidade aquí propaga custos e atrasos en cada paso posterior.

2
Abastecemento de materiais e confirmación da certificación
de 7 a 14 días

Confirmar a dispoñibilidade do tecido e do recheo e validar que os documentos de certificación (certificados de transacción RDS, certificados de alcance GRS, etiquetas OEKO-TEX) estean vixentes e abarquen os materiais específicos que se compran.

3
Desenvolvemento de mostras e aprobación de axuste
De 10 a 20 días por quenda

As primeiras mostras prodúcense para o seu axuste, construción e aprobación visual. A maioría dos programas requiren unha ou dúas roldas de mostras. Os compradores que aproban as mostras sen usalas en condicións de frío adoitan descubrir problemas de elevación ou axuste só no campo.

4
Confirmación e probas de preprodución
de 7 a 12 días

Envíe unha mostra de confirmación para probas de laboratorio se o seu mercado o require: verificación do poder de recheo, análise da composición e detección de substancias restrinxidas. Laboratorios externos como IDFL encárganse das probas de recheo e a certificación.

5
produción a granel
de 30 a 45 días

Corte, acolchado, recheo, peche, recorte e acabado. O recheo de penuxe realízase en ambientes de humidade controlada con estacións calibradas de peso de recheo, xa que a variación do peso de recheo é a causa máis común de inconsistencia de lotes.

6
Inspección en liña e final
de 3 a 7 días

Comprobacións en liña durante o acolchado e os defectos de peche mentres aínda son corrixibles. A inspección final verifica as medidas, a distribución do recheo, a calidade das puntadas, a precisión do etiquetado e o cumprimento do embalaxe co seu estándar AQL.

7
Embalaxe e envío
Marítimo de 30 a 40 días / Aéreo de 5 a 8 días

A embalaxe por compresión reduce o volume de carga para as pezas de plumón, pero a sobrecompresión pode aplanar temporalmente o loft. Confirma o teu método de embalaxe coa fábrica e deixa que as pezas se volvan a engrosar completamente antes da fotografía de venda polo miúdo ou da presentación na sala de exposicións.

O calendario total realista desde o peche do paquete tecnolóxico ata a entrega no almacén é de aproximadamente 95 a 145 días para o transporte marítimo ou de 70 a 115 días para o transporte aéreo. As marcas que planean un lanzamento estacional deberían traballar cara atrás desde a data de entrada en almacén requirida e engadir un margen de dúas a tres semanas para as revisións de mostras, que é onde se producen a maior parte dos desfases.

8Estándares de control de calidade e probas

As chaquetas acolchadas teñen modos de fallo que non existen nas pezas de tecido plano. As fugas de penuxe, o colapso do altillo, o desprazamento do deflector e a variación do peso do recheo son específicos da construción illada e cada un require un protocolo de inspección dedicado en lugar dun control de calidade xenérico da peza.

Parámetro de proba Norma reguladora Rango típico aceptable Por que é importante comercialmente
Poder de recheo Regulamento de ensaios IDFB / EN 12130 Debería coincidir coas especificacións nun rango de +/- 5 por cento Determina directamente a credibilidade da afirmación de calor
Composición (proporción entre as plumas e as debaixo) IDFB Parte 3 90/10, 80/20 segundo o especificado Exactitude das etiquetas; as afirmacións falsas crean exposición legal
Turbidez (limpeza) IDFB 500 mm ou máis Hixiene e control de alérxenos
Número de osíxeno IDFB 10 mg por 100 g ou menos Indica materia orgánica residual
Resistente ás lambetadas do tecido ISO 12132-1 15 fibras ou menos Evita queixas por fugas e retornos
Proba de pulverización DWR AATCC 22 / ISO 4920 De 80 a 100 puntos cando é novo Protección das augas superficiais en condicións meteorolóxicas mixtas
Variación do peso de recheo Control da produción en liña +/- 5 por cento das especificacións por panel Consistencia de lotes entre tamaños e unidades

O cumprimento social é un requisito paralelo para a maioría dos programas de exportación.amfori BSCIé o marco de cumprimento social máis amplamente recoñecido nas cadeas de subministración europeas, que abrangue as horas de traballo, os salarios, a saúde e a seguridade, e os mecanismos de reclamacións en máis de 120 países. Verificar que o fabricante teña unha auditoría vixente (e que a auditoría abarque o lugar de produción específico, non só unha entidade comercial) é un paso estándar de dilixencia debida que as empresas compradoras requiren cada vez máis antes de contratar un provedor.

Consellos prácticos:Solicita o informe da proba de recheo para o teu lote de produción específico, non un certificado xenérico do muíño. Un certificado que describa a capacidade xeral do provedor de recheo non demostra que o detalle do teu pedido cumpra as especificacións; só o fan as probas a nivel de lote.

9Planificación de MOQ, prezos e prazos de entrega

Os programas de chaquetas acolchadas teñen MOQ máis altos que moitas outras categorías de roupa exterior, principalmente porque as fábricas de tecidos e os provedores de recheo impoñen os seus propios mínimos que a fábrica debe agregar. Comprender a orixe destes mínimos axuda aos compradores a negociar termos realistas.

De onde vén o MOQ

Dúas restricións determinan os MOQ das chaquetas acolchadas. En primeiro lugar, o tecido exterior tinguido a medida adoita ter un mínimo de 500 a 1000 metros de tecido, o que se traduce en aproximadamente 300 a 600 unidades de chaqueta dependendo do tamaño e da silueta. En segundo lugar, os provedores de recheo adoitan vender en lotes, o que fai que os pedidos moi pequenos sexan ineficientes. Traballar a partir do tecido en stock existente dunha fábrica e unha especificación de recheo estándar reduce drasticamente o MOQ práctico, polo que os programas ODM baseados en deseños de fábrica probados adoitan comezar con 100 a 300 pezas por combinación de cores.

Tipo de programa MOQ típico Tempo de mostraxe Prazo de entrega a granel Impacto do prezo
ODM: deseño existente, cor e logotipo personalizados De 100 a 300 pezas por combinación de cores de 10 a 15 días de 30 a 35 días Máis baixo
ODM — deseño modificado, tecido personalizado De 300 a 500 pezas de 15 a 20 días de 35 a 45 días Moderado
OEM — deseño personalizado completo e paquete tecnolóxico De 500 a 1.000 pezas de 20 a 30 días de 40 a 50 días Máis alto
OEM — programa de materiais certificados (RDS, GRS) De 500 a 1.000 pezas de 25 a 35 días 45 a 55 días Máis alto

Inductores de custos que paga a pena negociar

O custo do recheo domina a lista de materiais dun abrigo acolchado de plumas, representando normalmente entre o 35 e o 55 por cento do custo unitario total, dependendo da potencia e do peso do recheo. O tecido exterior é xeralmente o segundo compoñente máis importante. A consecuencia práctica é que pasar dunha potencia de recheo de 650 a 800 adoita aumentar o custo unitario máis substancialmente que actualizar o tecido exterior de 30D a 40D. Se o prezo de venda polo miúdo obxectivo é fixo, a palanca de custos máis eficaz adoita ser a potencia e o peso do recheo en lugar do tecido ou os ribetes.

10Como elixir un fabricante de chaquetas acolchadas

Avaliar un fabricante de chaquetas acolchadas require ter en conta máis alá da capacidade xeral de confección de roupa e catro cualificacións específicas da categoría.

1. Experiencia demostrada en construción illada

Solicita referencias de produción específicas para roupa exterior con illamento de penuxe ou sintético, non para roupa exterior en xeral. O acolchado, o recheo e a contención de penuxe son competencias distintas. Solicita fotos da sala de recheo e pregunta como se verifica o peso do recheo a nivel de panel: unha fábrica que só pesa as pezas acabadas non pode controlar a varianza do lote.

2. Alcance da certificación que coincide coas túas afirmacións

Confirma que a fábrica posúe as certificacións vixentes que abarcan os materiais que pretendes especificar: RDS para a penuxe, GRS para o contido reciclado, OEKO-TEX para a capa exterior e amfori BSCI para o cumprimento social. Fundamentalmente, verifica que o certificado nomea o lugar de produción, non só unha empresa matriz, e compara a data de caducidade coa túa xanela de produción.

3. Probas de acceso e disciplina de documentación

Pregunta que laboratorio externo emprega a fábrica e se poden proporcionar informes de probas a nivel de lote. Un fabricante que produce documentación de probas de forma rutineira avanzará máis rápido no teu proceso de aprobación e estará mellor equipado para corroborar as afirmacións se un comprador minorista audita a túa cadea de subministración.

4. Comunicación honesta sobre o MOQ e os prazos

Ten coidado cos provedores que aceptan MOQs inusualmente baixos ou prazos de entrega inusualmente curtos sen explicar como os conseguirán. Na roupa exterior illada, as promesas agresivas adoitan resultar nun recheo substituído, nun peso de recheo reducido ou nunha omisión de probas, nada do cal é visible ata que chegan as mercadorías.

PASSION OUTERWEAR é unha división de Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., con máis de 20 anos de experiencia na fabricación e comercialización de roupa para actividades ao aire libre, roupa de traballo e roupa térmica. Os nosos programas de abrigos acolchados funcionan con cadeas de subministración certificadas por BSCI, SMETA, GRS e OEKO-TEX, e admitimos tanto a personalización ODM a partir de deseños probados como o desenvolvemento OEM completo a partir do seu paquete tecnolóxico. Ademais de roupa térmica illada, fabricamosroupa de traballo personalizadaeroupa térmica personalizadaprogramas, que permiten ás marcas consolidar varias categorías cun único socio de fabricación.

Preguntas frecuentes

Cal é o MOQ típico para un pedido de chaqueta acolchada personalizada?
Para os programas ODM que empregan o patrón existente dunha fábrica coa súa combinación de cores, marca e embalaxe, o MOQ adoita comezar entre 100 e 300 pezas por combinación de cores. O desenvolvemento OEM completo a partir do seu propio paquete tecnolóxico adoita requirir entre 500 e 1000 pezas, impulsado principalmente por mínimos de fábrica en tecido exterior tinguido a medida. Os programas que especifican materiais certificados como penuxe RDS ou tecido reciclado GRS sitúanse no extremo superior do rango, porque os lotes de material certificado cómpranse en cantidades fixas. Os compradores que desexen probar un mercado antes de comprometerse co volume deberían comezar cunha configuración ODM en tecido de stock.
En que se diferencia o poder de recheo do peso de recheo?
O poder de recheo mide a calidade (o volume que ocupa unha onza de penuxe, o que indica a súa eficiencia para atrapar o aire). O peso do recheo mide a cantidade (cantos gramos de recheo entran na prenda). A calor total depende de ambos. Unha chaqueta con 650 de poder de recheo e 200 gramos de penuxe pode ser máis cálida que unha chaqueta con 800 de poder de recheo con só 120 gramos. Especifica sempre ambos números no teu paquete técnico; especificar só o poder de recheo deixa á fábrica liberdade para reducir o peso do recheo, que é a fonte máis común de queixas de que "esta chaqueta non é tan cálida como se esperaba".
Podo usar penuxe reciclada e aínda así reclamar a certificación RDS?
Os marcos son distintos. O RDS é un estándar de cadea de custodia para a penuxe recentemente producida, que abrangue o benestar animal desde a granxa ata o produto acabado, e non abrangue o material recuperado. A penuxe reciclada adoita certificarse segundo o Estándar Global Recycled, que verifica o contido reciclado e a cadea de custodia a través da definición ISO de reciclado. Parte da penuxe reciclada recupérase de produtos posconsumo certificados por RDS, pero o material reciclado resultante leva unha declaración GRS en lugar dunha declaración RDS. Especifique que certificación require o seu programa e asegúrese de que a linguaxe da declaración na páxina do seu produto coincida co certificado que realmente posúe.
Que método de construción ofrece a mellor calor polo prezo?
Para condicións de frío e seco, a construción en forma de deflector en caixa ofrece a mellor calor por gramo de recheo porque elimina os puntos fríos creados onde as liñas de costura comprimen o recheo. Non obstante, supón un custo de man de obra significativamente maior. Se o seu programa se centra nun prezo de entrada ou de moda, o cosido cun peso de recheo lixeiramente maior adoita producir un mellor valor comercial que o deflector en caixa con menos recheo. Para mercados húmidos ou de precipitacións mixtas, a construción soldada combinada cunha carcasa laminada adoita ser a mellor opción, xa que elimina as vías de fuga dos buratos das agullas e protexe o recheo da humidade.
Que certificacións debe ter unha fábrica de chaquetas acolchadas?
Como mínimo, busca unha certificación de cumprimento social como amfori BSCI ou SMETA, que a maioría dos compradores minoristas europeos e moitos norteamericanos requiren. Para as declaracións de materiais, a cadea de subministración da fábrica debe ter a certificación RDS se estás a usar penuxe, GRS se estás a declarar contido reciclado e probas OEKO-TEX STANDARD 100 no tecido exterior para substancias restrinxidas. Fundamentalmente, verifica que cada certificado nomea as instalacións de produción reais e siga sendo válido durante a túa xanela de produción: os certificados emitidos a unha entidade comercial en lugar de a unha fábrica son unha lacuna común.
Canto tempo tarda desde o primeiro contacto ata a entrega da mercadoría?
Para un programa ODM con personalización estándar: especificación e mostraxe de 15 a 25 días, produción a granel de 30 a 35 días e tránsito de transporte marítimo de 30 a 40 días, o que supón un total aproximado de 80 a 100 días. O desenvolvemento OEM completo con materiais certificados e dúas roldas de mostraxe adoita durar de 120 a 150 días. O transporte aéreo pode comprimir o tránsito de tres a catro semanas cun custo adicional. Na práctica, a maior fonte de atraso son os ciclos de revisión de mostras, polo que o camiño máis rápido é chegar cun paquete técnico completo e uns criterios de aprobación claros.
Por que ás veces as chaquetas acolchadas deixan escapar plumas e como se evita?
As fugas teñen tres causas comúns: tecido exterior que non é o suficientemente impermeable ás penuxes, buratos de agulla do acolchado que crean vías de saída e púas de plumas que atravesan o tecido co paso do tempo. A prevención é unha especificación de tres partes: un tecido exterior impermeable ás penuxes calandrado ou revestido, unha densidade de puntadas axeitada con agullas de calibre fino e un recheo cun baixo contido de plumas e púas (90/10 ou 95/5 en lugar de 80/20). A impermeabilidade ás penuxes é medible segundo a norma ISO 12132-1, con 15 ou menos fibras penetradas que xeralmente se consideran aceptables. A construción soldada elimina por completo a vía do burato da agulla.
Susana Wang
Susana Wang
VICEXERENTE/A | PASSION CLOTHING
20 anos fabricando roupa para actividades ao aire libre, roupa de traballo e roupa térmica. Certificado por BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX e VF Corporation. ConéctateLinkedIn.

Listo para desenvolver o teu programa de chaquetas acolchadas personalizadas?

PASSION OUTERWEAR fabrica chaquetas acolchadas personalizadas a partir de 100 pezas, con opcións de materiais certificados por RDS e GRS, capacidade de construción soldada e deflector de caixa, e probas de recheo a nivel de lote completo. Envíanos o teu paquete técnico ou unha mostra de referencia; responderemos en 24 horas.

Solicitar un orzamento e unha revisión do paquete técnico Ver o programa OEM/ODM